Panagro Tarım Hayvancılık Gıda Sanayi

FİRMA YETKİLİLERİ
ADEM BİÇİCİ
MUAMMER ÇAKICI
İLETİŞİM BİLGİLERİ +90 332 224 24 24 [email protected]
Kaşınhanı Yeni Mahallesi Sardunya Sokak No:1 Meram/KONYA
FİRMA İSTATİSTİKLERİ
2013 Kuruluş Yılı
343.143 Açık Alan
85.978 Kapalı Alan
FİRMA RESİMLERİ REFERANS RESİMLERİ
SOSYAL MEDYA HESAPLARIFacebookTwitter
Panagro Tarım Hayvancılık Gıda Sanayi Hakkında

PANAGRO TARIM HAYVANCILIK GIDA SANAYİ

Panagro, dünyanın tek kampüs içinde en büyük et-süt entegre tesisidir.

Bölge çiftçisinin bitkisel üretiminin yanı sıra hayvansal üretimini de değerlendirmek üzere harekete geçen Konya Şeker, Konya’ya tek kampüs içinde dünyanın en büyük üretim kapasitesine sahip Et-Süt Entegre Tesisi’ni kazandırmıştır.

Dünyanın tek kampüs içinde en büyük et-süt entegre tesisi olan Panagro Et-Süt Entegre Gıda Tesislerinde, süt ve süt ürünleri üretimi 2013 yılının ikinci yarısında başlarken, et ve et ürünleri üretimi ise 2014 yılının ilk ayında başlamıştır.

Panagro Süt ve Süt Ürünleri

Panagro Tarım Hayvancılık Gıda Sanayi Süt ve Süt Ürünleri Tesisinde üretilen homojenize ve kaymaklı yoğurttan ayrana, beyaz peynirden süzme peynir ve labneye birçok peynir çeşidi, toz ürünler, aromalı sütler, kahveli sütler ve tereyağı da yine kalite, sağlık ve hijyen standartlarından taviz verilmeden üretilerek tüketiciyle buluşturulmaktadır.

Tesis; beyaz peynir üretiminde, Türkiye’de ilk ve Dünyada sayılı işletmelerde bulunan tam otomasyonlu el değmeden sürekli üretim yapan bir teknolojiye sahiptir. Bu sistemde beyaz peynir üretimi ile ilgili; süre, sıcaklık gibi bütün parametreler tanımlanarak tüm işlemler el değmeden gerçekleştirilmekte son aşamada ise robot ile paketlenmektedir.

Et Entegre Tesisleri

Et Entegre Tesislerinde işletme verimliliği açısından en önemli unsurlardan biri tüm ürün gruplarının üretilebiliyor olmasıdır. Entegre üretim sürecinde yer alan ürünlerden bazıları bilindiği gibi salam ve sosistir.

Bu ürünler tüketiciye sunulurken renklendirilerek mamul ürün haline getirilmektedir ve genellikle ürünün renklendirilmesinde karmin kullanılmaktadır.

Panagro, hem helalliği tartışmalı olan hem de gönül rahatlığı ile tüketimi açısından tüketicinin genelini rahatsız edebilecek karmin ile üretimden uzak durmuş, başka çare olmaması halinde salam ve sosis üretmeme kararı almıştır; bu arada AR-GE birimi hem tüketici sağlığını olumsuz etkilemeyecek hem de tüketicilerin diğer endişelerini giderebilecek alternatif bitkisel bazlı doğal renklendiriciler üzerinde çalışmaya başlamıştır.

Panagro Tarım Hayvancılık Gıda SanayiAR-GE biriminin yaptığı çalışma netice vermiş ve ürünlerin pazardaki diğer salam ve sosisler ile hem renk hem de tat açısından farklılık göstermeyecek şekilde pazara sunumunu sağlamak için üretimde bitkilerden elde edilen bir karışım ile netice alınmıştır.

Bitkisel kökenli bu çözüme ulaşılmasının ardından Panagro, Torku markası ile karminsiz sosis ve salam üretimine başlamış ve bu guruptaki ürün çeşitlerini pazara sunmuştur.

İştiraki Panagro ile birlikte, büyük hedefleri olan Konya Şeker, yaklaşık 250 hektarlık alanda sözleşmeli üretim yaptırma potansiyeline sahip dünyanın en büyük üretici organizasyonudur.

Üstelik de bu üretimi dünyanın en bereketli ovalarından biri kabul edilen Konya Ovası’nda gerçekleştirme imkânına sahiptir. Bu potansiyeli ve organizasyon kabiliyetini dikkate alan Konya Şeker, orta vadede kendisine ulaşılabilir bir hedef belirleyerek dünyanın en büyük beş gıda şirketinden biri olmayı amaçlamıştır.,

Panagro Tarım Hayvancılık Gıda Sanayi

Faaliyet Alanları
Sığır,koyun,keçi,hayvanların kesimi ve kesim sırasındaki etin işlenmesi,
Markaları
Miniki,Premio,Banada,Torku,Gala,Nacho,
4.8/5 - 5 oy
  718 Kişi Ziyaret Etti